Käytännön työoikeutta esimiehille ja asiantuntijoille -koulutus Kotkassa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Sinä Kymenlaakson alueella työskentelevä esimies, asiantuntija tai yrittäjä,

Käytännön työoikeutta esimiehille ja asiantuntijoille -koulutusohjelma alkaa syksyllä 2021 Kotkassa.

Tule parantamaan käytännön valmiuksiasi ja osaamistasi toimia erilaisissa työoikeudellisissa tilanteissa ja paranna organisaatiosi riskienhallintaa hankkimalla koulutuksestamme ennakollisen toimintamallin työsuhdeasioihin. Näiden toteutuessa työhyvinvointi paranee ja sitä kautta paranee myös tuottavuus. Samalla parannat yrityksesi tai organisaatiosi työnantajakuvaa ja nostat sen asemaa haluttujen työpaikkojen listalla.

 

”Ehdottomasti työoikeuden asiantuntija. Osaa kertoa selkokielellä asiat.”

 

Koulutukseen sisältyy kuusi lähiopiskelukertaa sekä pohdintatehtäviä. Päivien sisällöt ovat nähtävissä Työoikeuden sivullamme kohdassa ”Työoikeuden koulutuskokonaisuus”.

Lähipäivät:

  • Ke 13.10.2021, Työoikeuden järjestelmästä
  • Ti 09.11.2021, Työsopimussuhteesta
  • Ti 07.12.2021, Työajasta ja poissaolosta
  • Ke 19.01.2022, Työsuhteen erityiskysymyksistä
  • Ti 15.02.2022, Työsopimussuhteen päättämisestä
  • Ma 14.03.2022, Työoikeudesta käytännössä

(Mahdollisen koronapandemia-aikaan lähipäivät toteutetaan etäkoulutuksena.)

Koulutus on maksuton oppisopimuksella.

 

”Todella osaava ja helpostilähestyttävä. Osallistaa kuulijat hyvin asiaan.”

 

Hakeudu koulutukseen 22.09.2021 mennessä täyttämällä oppisopimushakemuksen EKAMI:n verkkosivulla. Täytä huolellisesti hakemuksen kaikki kohdat ja varaathan haastattelua varten ajan numerosta p. 044 032 5869.

Lisätiedot: Sari Pietiläinen, koulutussuunnittelija puh. 040 526 5683, sposti sari.pietilainen@ekami.fi.

Koulutus edellyttää työ-/virkasuhdetta tai yrittäjyyttä sekä koulutuksen sisältöön liittyviä työtehtäviä.

 

”Aivan huippuammattilainen! Lisää tällaista koulutusta.”

 

Aiheesta lisää

Sopimusoikeuden asiantuntija kouluttamassa

Päivä III: Kansainväliset kauppasopimukset

Tämä koulutuspäivä päättää syksyllä 2021 Helsingissä toteutettavan kolmen päivän Käytännön sopimusoikeutta -koulutussarjan.  Tässä päivässä keskitymme kansainvälisiin kauppasopimuksiin. Jos olet ilmoittautunut koko koulutussarjaan, sinun ei tarvitse

Lue lisää »
Sopimusoikeuden asiantuntija kouluttamassa

Käytännön sopimusoikeuden koulutussarja

Laaditko työssäsi sopimuksia myyjän tai ostajan roolissa? Tiedätkö, miten sopimuksilla voidaan vaikuttaa toiminnan kannattavuuteen ja jatkuvuuteen?  Sopimusoikeuden perusasiat on hyvä hallita työnkuvasta ja toimialasta riippumatta. Sopiminen

Lue lisää »