Käytännön työoikeutta esimiehille ja asiantuntijoille -koulutus Pieksämäellä

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Sinä Etelä-Savon alueella työskentelevä esimies, asiantuntija tai yrittäjä,

Käytännön työoikeutta esimiehille ja asiantuntijoille -koulutusohjelma alkaa pian Pieksämäellä.

Tule parantamaan käytännön valmiuksiasi ja osaamistasi toimia erilaisissa työoikeudellisissa tilanteissa ja paranna organisaatiosi riskienhallintaa hankkimalla koulutuksestamme ennakollisen toimintamallin työsuhdeasioihin. Näiden toteutuessa työhyvinvointi paranee ja sitä kautta paranee myös tuottavuus. Samalla parannat yrityksesi tai organisaatiosi työnantajakuvaa ja nostat sen asemaa haluttujen työpaikkojen listalla.

Koulutukseen sisältyy kuusi lähiopiskelukertaa sekä pohdintatehtäviä. Päivien sisällöt ovat nähtävissä Työoikeuden sivullamme kohdassa ”Työoikeuden koulutuskokonaisuus”.

Lähipäivät:
To 06.05.2021, Työoikeuden järjestelmästä
To 03.06.2021, Työsopimussuhteesta
Pe 03.09.2021, Työajasta ja poissaolosta
To 30.09.2021, Työsuhteen erityiskysymyksistä
Ke 27.10.2021, Työsopimussuhteen päättämisestä
Ti 23.11.2021, Työoikeudesta käytännössä
(Koronapandemia-aikaan lähipäivät toteutetaan etäkoulutuksena.)

Koulutus on maksuton oppisopimuksella.

Koulutus edellyttää työ-/virkasuhdetta tai yrittäjyyttä sekä koulutuksen sisältöön liittyviä työtehtäviä.

Hakeutuminen on päättynyt. Ryhmä on täynnä.

Aiheesta lisää

Markkinoinnin juridiikka

Hei, sinä myynnin ja markkinoinnin ammattilainen! Hallitsetko markkinoinnin juridiset pelisäännöt ja osaatko soveltaa niitä yrityksesi toiminnassa? Koulutuksemme tarjoaa käytännönläheiset valmiudet tehdä markkinointia lain ja hyvän tavan

Lue lisää »
Asiantuntija tietokoneella

Tulossa myöhemmin

25.5.2021 Sopimusoikeus 14.9.2021 Työoikeuden kertaus- ja ajankohtaispäivä (Käytännön työoikeutta esimiehille ja asiantuntijoille -koulutusohjelman käyneille) Lisätietoa ja ilmoittautuminen tähän koulutukseen avautuu myöhemmin.

Lue lisää »