Käytännön työoikeutta esimiehille ja asiantuntijoille -verkkokoulutus, Etelä-Savo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Sinä Etelä-Savon alueella työskentelevä esimies, asiantuntija tai yrittäjä,

Toteutamme vuoden 2022 aikana Käytännön työoikeutta esimiehille ja asiantuntijoille -koulutusohjelman verkossa yhteistyössä Etelä-Savon ammattiopisto ESEDUn oppisopimuspalvelujen kanssa.

Tule parantamaan käytännön valmiuksiasi ja osaamistasi toimia erilaisissa työoikeudellisissa tilanteissa ja paranna organisaatiosi riskienhallintaa hankkimalla koulutuksestamme ennakollisen toimintamallin työsuhdeasioihin. Näiden toteutuessa työhyvinvointi paranee ja sitä kautta paranee myös tuottavuus. Samalla parannat yrityksesi tai organisaatiosi työnantajakuvaa ja nostat sen asemaa haluttujen työpaikkojen listalla.

 

”Ehdottomasti työoikeuden asiantuntija. Osaa kertoa selkokielellä asiat.”

 

Koulutukseen sisältyy kuusi lähiopiskelukertaa, omaan työhön soveltamista eli työssä oppimista sekä pohdintatehtäviä. Päivien sisällöt ovat nähtävissä Työoikeuden sivullamme kohdassa ”Työoikeuden koulutuskokonaisuus”.

Lähipäivät:
Ti 05.04.2022, Työoikeuden järjestelmästä
Ti 03.05.2022, Työsopimussuhteesta
Ke 07.09.2022, Työajasta ja poissaolosta
Ke 05.10.2022, Työsuhteen erityiskysymyksistä
Ke 02.11.2022, Työsopimussuhteen päättämisestä
To 01.12.2022, Työoikeudesta käytännössä

Koulutus on maksuton oppisopimuksella.

Koulutus edellyttää työ-/virkasuhdetta tai yrittäjyyttä sekä koulutuksen sisältöön liittyviä työtehtäviä.

 

”Todella osaava ja helpostilähestyttävä. Osallistaa kuulijat hyvin asiaan.”

 

Hakeutuminen koulutukseen 8.3.2022 mennessä:
https://www.esedu.fi/tule-opiskelemaan/oppisopimus/ ja ”SYÖTÄ TIETOSI UUTTA OPPISOPIMUSTA VARTEN”. Ilmoita Oppisopimuksen lisätietoja -kohdassa Koulutuksen nimi ”Käytännön työoikeutta esimiehille ja asiantuntijoille” sekä haettava ryhmä ”5.4.2022 alkava verkkokoulutus”.

Lisätietoa: Tapani Rytkönen, oppisopimuskoordinaattori puh. 040 305 6610, sposti tapani.rytkonen@esedu.fi

Tietoa vaihtoehtoisesta lähiopetuksesta Mikkelissä >>

”Ehkä parhaita koulutuksia, missä olen mukana ollut. Vastaa täydellisesti työelämän tarpeitani.”

 

Aiheesta lisää

Sopimusoikeuden asiantuntija kouluttamassa

Päivä III: Kansainväliset kauppasopimukset

Tämä koulutuspäivä päättää syksyllä 2021 Helsingissä toteutettavan kolmen päivän Käytännön sopimusoikeutta -koulutussarjan.  Tässä päivässä keskitymme kansainvälisiin kauppasopimuksiin. Jos olet ilmoittautunut koko koulutussarjaan, sinun ei tarvitse

Lue lisää »