Käytännön työoikeutta HR-asiantuntijoille Helsingissä

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Paljon toivottu työoikeuden koulutuskokonaisuus nyt myös Helsingissä!

 

Sinä HR-ammattilainen tai sellaiseksi valmistuva,

Tule parantamaan käytännön valmiuksiasi ja osaamistasi toimia erilaisissa työoikeudellisissa tilanteissa ja paranna organisaatiosi riskienhallintaa hankkimalla koulutuksestamme ennakollinen toimintamalli työsuhdeasioihin. Näiden toteutuessa työhyvinvointi paranee ja sitä kautta paranee myös työn tuottavuus. Samalla parannat yrityksesi tai organisaatiosi työnantajakuvaa ja nostat sen asemaa haluttujen työpaikkojen listalla.

 

”Pystyy yhdistämään lakiasiat hyvin käytäntöön. Ottaa kuulijat hyvin huomioon.”

 

Käytännön työoikeutta HR-asiantuntijoille

-koulutusohjelma toteutetaan syksyn 2021 ja kevään 2022 aikana Helsingissä.

Koulutuksen tavoite

Koulutus antaa kattavan osaamisen ja varmuuden toimia HR-tehtävissä ja valmiuksia kehittää organisaatiosi työoikeudellisia toimintamalleja. Koulutus sopii hyvin myös yrittäjille ja esimiehille, jotka haluavat vahvistaa työnantajaosaamistaan.

 

”Päivä meni nopeasti, kun oli tosi hyvä kouluttaja ja hieno tyyli kouluttaa.”

 

Koulutuspäivät

Koulutukseen sisältyy kuusi lähiopiskelukertaa sekä pohdintatehtäviä, joiden aikana käydään läpi koko työsuhteen elinkaari. Päivien sisällöt ovat nähtävissä Työoikeuden sivullamme kohdassa ”Työoikeuden koulutuskokonaisuus”. Koulutuspäivien aikataulu: klo 9-16, lounastauko klo 12-13

Ti 12.10.2021, Työoikeuden järjestelmästä
Ke 17.11.2021, Työsopimussuhteesta
To 20.01.2022, Työajasta ja poissaolosta
Ke 16.02.2022, Työsuhteen erityiskysymyksistä
Ti 15.03.2022, Työsopimussuhteen päättämisestä
Ti 12.4.2022, Työoikeudesta käytännössä

 

”Todella osaava ja helpostilähestyttävä. Osallistaa kuulijat hyvin asiaan.”

 

Paikka

Lindström Talo, Lautatarhankatu 6, Helsinki (lähellä Kalasataman metroasemaa) Mahdollisten koronapandemia-rajoitusten aikaan lähipäivät toteutetaan etäkoulutuksena.

Hinta

1.500,00 euroa / osallistuja + alv. 24 % (1.860,00 euroa). Hintaan sisältyy koulutus ja koulutusmateriaalit sekä aamu- ja iltapäiväkahvit.

Ilmoittaudu koulutukseen viimeistään perjantaina 1.10.2021 alla olevalla lomakkeella.

 

”Ylitti odotukset moninkertaisesti. Osallistun tämän luennoitsijan koulutukseen jatkossakin. Suosittelen!”

 

Ilmoittautumislomake - Käytännön työoikeutta HR-asiantuntijoille Helsingissä

-koulutusohjelma 12.10.2021 - 12.04.2022
    Tilaamalla uutiskirjeen sähköpostiisi pysyt ajan tasalla tulevista koulutuksistamme. Voit halutessasi perua tilauksen myöhemmin.
  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Aiheesta lisää

Sopimusoikeuden asiantuntija kouluttamassa

Päivä III: Kansainväliset kauppasopimukset

Tämä koulutuspäivä päättää syksyllä 2021 Helsingissä toteutettavan kolmen päivän Käytännön sopimusoikeutta -koulutussarjan.  Tässä päivässä keskitymme kansainvälisiin kauppasopimuksiin. Jos olet ilmoittautunut koko koulutussarjaan, sinun ei tarvitse

Lue lisää »
Sopimusoikeuden asiantuntija kouluttamassa

Käytännön sopimusoikeuden koulutussarja

Laaditko työssäsi sopimuksia myyjän tai ostajan roolissa? Tiedätkö, miten sopimuksilla voidaan vaikuttaa toiminnan kannattavuuteen ja jatkuvuuteen?  Sopimusoikeuden perusasiat on hyvä hallita työnkuvasta ja toimialasta riippumatta. Sopiminen

Lue lisää »