Käytännön työoikeutta HR-asiantuntijoille Helsingissä

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Paljon toivottu työoikeuden koulutuskokonaisuus nyt myös Helsingissä!

 

Sinä HR-ammattilainen tai sellaiseksi valmistuva,

Tule parantamaan käytännön valmiuksiasi ja osaamistasi toimia erilaisissa työoikeudellisissa tilanteissa ja paranna organisaatiosi riskienhallintaa hankkimalla koulutuksestamme ennakollinen toimintamalli työsuhdeasioihin. Näiden toteutuessa työhyvinvointi paranee ja sitä kautta paranee myös työn tuottavuus. Samalla parannat yrityksesi tai organisaatiosi työnantajakuvaa ja nostat sen asemaa haluttujen työpaikkojen listalla.

 

”Pystyy yhdistämään lakiasiat hyvin käytäntöön. Ottaa kuulijat hyvin huomioon.”

 

Käytännön työoikeutta HR-asiantuntijoille

-koulutusohjelma toteutetaan syksyn 2021 ja kevään 2022 aikana Helsingissä.

Koulutuksen tavoite

Koulutus antaa kattavan osaamisen ja varmuuden toimia HR-tehtävissä ja valmiuksia kehittää organisaatiosi työoikeudellisia toimintamalleja. Koulutus sopii hyvin myös yrittäjille ja esimiehille, jotka haluavat vahvistaa työnantajaosaamistaan.

 

”Päivä meni nopeasti, kun oli tosi hyvä kouluttaja ja hieno tyyli kouluttaa.”

 

Koulutuspäivät

Koulutukseen sisältyy kuusi lähiopiskelukertaa sekä pohdintatehtäviä, joiden aikana käydään läpi koko työsuhteen elinkaari. Päivien sisällöt ovat nähtävissä Työoikeuden sivullamme kohdassa ”Työoikeuden koulutuskokonaisuus”. Koulutuspäivien aikataulu: klo 9-16, lounastauko klo 12-13

Ke 22.09.2021, Työoikeuden järjestelmästä
Ti 12.10.2021, Työsopimussuhteesta
To 18.11.2021, Työajasta ja poissaolosta
To 20.01.2022, Työsuhteen erityiskysymyksistä
Ke 16.02.2022, Työsopimussuhteen päättämisestä
Ti 15.03.2022, Työoikeudesta käytännössä
(Mahdollisten koronapandemia-rajoitusten aikaan lähipäivät toteutetaan etäkoulutuksena.)

 

”Todella osaava ja helpostilähestyttävä. Osallistaa kuulijat hyvin asiaan.”

 

Paikka

Lindström Talo, Lautatarhankatu 6, Helsinki (lähellä Kalasataman metroasemaa)

Hinta

1.500,00 euroa / osallistuja + alv. 24 % (1.860,00 euroa). Hintaan sisältyy koulutus ja koulutusmateriaalit sekä aamu- ja iltapäiväkahvit.

Ilmoittaudu koulutukseen viimeistään perjantaina 10.09.2021 alla olevalla lomakkeella.

 

”Ylitti odotukset moninkertaisesti. Osallistun tämän luennoitsijan koulutukseen jatkossakin. Suosittelen!”

 

Ilmoittautumislomake - Käytännön työoikeutta HR-asiantuntijoille Helsingissä

-koulutusohjelma 22.09.2021 - 15.03.2022
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Aiheesta lisää

Työoikeuden asiantuntija työn äärellä

Työoikeuden kertaus- ja ajankohtaispäivä

– Lisää ennakollista näkemystä työoikeudelliseen osaamiseen – Työoikeuden kertaus- ja ajankohtaispäivä -verkkokoulutus tiistaina 14.09.2021 klo 9-16 Toteutamme osallistujien pyynnöstä jatkopäivän Käytännön työoikeutta esimiehille ja asiantuntijoille -koulutusohjelmaan

Lue lisää »
Sopimusoikeuden asiantuntija kouluttamassa

Sopimukset osana liiketoimintaa

Ei ole olemassa liiketoimintaa ilman sopimuksia! Työskentelet sitten liiketoiminnan tai julkishallinnon parissa, sopimusoikeuden perusasiat on hyvä hallita työnkuvasta ja toimialasta riippumatta. Sopimusjuridiikan periaatteiden ymmärtäminen auttaa

Lue lisää »
Asiantuntija tietokoneella

Tulossa myöhemmin

Toteutamme syksyn 2021 aikana sopimusoikeuden koulutussarjan Helsingissä Päivä I, To 23.9.2021, klo 9-16 Käytännön osaamista sopimusten tekemiseen Päivä II, To 4.11.2021, klo 9-16 Tyypillisiä ja erityisiä sopimusehtoja

Lue lisää »