Käytännön työoikeutta esihenkilöille ja asiantuntijoille verkossa

Sinä yrittäjä, esihenkilö tai asiantuntija,

Aloitamme keväällä 2024 Käytännön työoikeutta esihenkilöille ja asiantuntijoille -koulutusohjelman verkossa yhteistyössä Sasky koulutuskuntayhtymän oppisopimuspalveluiden kanssa. Koulutusohjelmaan voi hakea koko Manner-Suomen alueelta.

 

”Ehkä parhaita koulutuksia, missä olen mukana ollut. Vastaa täydellisesti työelämän tarpeitani.”

 

Tule parantamaan käytännön valmiuksiasi ja osaamistasi toimia erilaisissa työoikeudellisissa tilanteissa ja paranna yrityksesi riskienhallintaa hankkimalla koulutuksestamme ennakollinen toimintamalli työsuhdeasioihin. Näiden toteutuessa työhyvinvointi paranee ja sitä kautta paranee myös tuottavuus. Samalla parannat yrityksesi työnantajakuvaa ja nostat sen asemaa haluttujen työpaikkojen listalla.

 

”Ehdottomasti työoikeuden asiantuntija. Osaa kertoa selkokielellä asiat.”

 

Koulutukseen sisältyy kuusi koulutuspäivää sekä pohdintatehtäviä. Päivien sisällöt ovat nähtävissä Työoikeuden sivullamme kohdassa ”Työoikeuden koulutuskokonaisuus”.

Koulutuspäivät:

  • Ma 25.03.2024, Työoikeuden järjestelmästä
  • Ma 22.04.2024, Työsopimussuhteesta
  • Ma 27.05.2024, Työajasta ja poissaolosta
  • Ma 09.09.2024, Työsuhteen erityiskysymyksistä
  • Ma 07.10.2024, Työsopimussuhteen päättämisestä
  • Ma 04.11.2024, Työoikeudesta käytännössä

 

Koulutus on maksuton oppisopimuksella. Koulutus edellyttää työ-/virkasuhdetta tai yrittäjyyttä sekä koulutuksen sisältöön liittyviä työtehtäviä koko koulutuksen ajalle. Keskiössä oppisopimusopiskelussa on työpaikalla tapahtuva oppiminen sekä koulutuspäivien teemojen jalkauttaminen työpaikkojen käytäntöihin. Opiskelijalle nimetään oppimisen tueksi työpaikkaohjaaja. Yrittäjäopiskelijan tukena toimii toinen yrittäjä eli mentori.

 

”Todella osaava ja helpostilähestyttävä. Osallistaa kuulijat hyvin asiaan.”

 

Hakuaika päättyy 14.03.2024.

Hakeutuminen:
https://sasky.fi/koulutus/kaytannon-tyooikeutta-esihenkiloille-ja-asiantuntijoille-verkossa/ ja
”Hae koulutukseen >”.

 

”Aivan huippuammattilainen! Lisää tällaista koulutusta.”

 

Lue vielä täältä, mitä hyötyä tämän koulutuksen käyneet ovat saaneet omaan työhönsä.